İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI

Tanıtım

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü TM-1 puan türü ile öğrenci almaktadır. Bölümümüz öğrencileri tam burslu, yarı burslu ve %25 burslu olarak eğitim görme imkânına sahiptir. Bununla birlikte öğrenim süresi boyunca öğrencinin başarısına bağlı olarak da bu burslardan yararlanma imkânı da bulunmaktadır.

Bölümümüz başarılı öğrencileri, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi bünyesindeki Mimarlık ve Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinde çift anadal yaparak çift diploma ile mezun olma imkanına sahiptir.

Mezunlarımız, mimarlık, yapı ve yapı üretimi, yapı malzemeleri, mobilya tasarımı ve üretimi sektöründe tasarımcı, uygulayıcı ve denetleyici, gayrimenkul değerleme şirketlerinde ekspert, Üniversitelerin ilgili bölümlerinde araştırmacı-akademisyen olarak çalışabileceği gibi kuracakları kendi İç Mimarlık ofislerinde serbest olarak da çalışabilirler.

Programın Amacı

Değerli Öğrenciler;

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü; kullanıcı ihtiyaçları, ekonomik olanaklar, sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde yapısal, işlevsel ve estetik kaygıları da gözeterek yapı iç mekânlarının tasarlanması ve uygulamasına ilişkin eğitim ve araştırma yapmaktadır.